Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Čivava -  je velmi malý pejsek s velmi velkým srdcem . Je velmi houžavnatá a mám opravdu pocit , že každopádně vždy dosáhne toho co chce . Jsou situace kdy šílím a říkám si proč , proč jsem si koupila čivavu , ale stačí jeden pohled a vím proč . Je věrná a úplně oddaná ......
Čivava je milující oddaná své rodině a v ní má jednoho pána , kterého čivava doslova uctívá jako svého boha . To je právě na čivavě to zvláštní , je tak těsně připoutána ke svému člověku , že je ochotná dát přednost jemu , před vlastním druhem .
Čivava je živá , horlivá a inteligentní jakoby neustále zaměstnána něčím důležitým.Z mé zkušenosti je i schopná logického a samostatného myšlení. Ze zkušenosti také mohu říct , že je pravda , že jde velmi dobře vycvičit. Můj Flek hravě zvládá povely , zůstaň , ke mně , k noze , lehni a nesmíš . Je naprosto odvolatelný i od psa a navíc o když kryje , jsem schopna ho odvolat i od fenky . Tím tedy překvapil i mně !
A teď trošku historie : Až do roku 1898 kdy byly  čivavy dovezeny doo USA z Mexika se můžeme oo historii tohoto plemene jen dohadovat . Jisté je , že svědectví o čivavách přinášejí rytiny z doby Toltéků v klášteře Huejotzingo , pozůstatky malých psů byly nalezeny i ve vykopávkách v Mexiku .
Temperament :  Čivava se nedá zastrašit jinými , třeba mnohem většími psy , ale jejich přítomnost ho trochu znervózňuje a raději dává přednost jedincům svého plemene.
Na konci ledna 2012 očekáváme miminka po Zuzance a Flíčkovi :-)
holčičky z minulého vrhu :-)
holčičky z minulého vrhu :-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one